• 07:30 - 18:00 Pazartesi - Cuma
  • 0546 118 18 78
  • Yenikent Mahallesi 9121. Sokak Marka Kent Sitesi Kızıltepe

Eğitim ve Etkinliklerimiz

Dr. Maria Montessori’nin eğitim metodu eğitimimizin temelini oluşturmaktadır. Montessori araçları ve etkinlikleri ile yapılan zihinsel faaliyetlerin yanı sıra, beden ve dil eğitimine de önem veriyoruz.

Çocuklarımız, uyguladığımız etkinlik programlarımız sayesinde sosyal olarak gelişir, arkadaşlıklar kurar, yalnız başına veya küçük grupların bir parçası olarak çalışmayı öğrenir. Sosyal ortamın bir üyesi olan çocuklarımız ortamın şartlarına göre hareket etmeyi, davranış ve beceri geliştirmeyi öğrenerek sorumluluk sahibi bireyler olarak gelişirler.

Yüzme Dersleri

Kurumumuzda bulunan kapalı yüzme havuzumuzda kış mevsimleri haricinde çocuklarımıza yüzme dersleri ve yüzme stilleri öğretilmektedir. Kız ve erkek çocuklarımız için ayrı ayrı düzenlenmiş soyunma odalarında öğretmenlerimiz eşliğinde hazırlanan çocuklarımız yüzme dersleri öncesinde havuz kenarında ısınma hareketleri ile çalışmalarına başlarlar. Yüzme Antrönörü Sertifikasına sahip öğretmenimiz aracılığı ile 3 - 6 yaş aralığında çocuklarımız hafta boyunca havuzun keyfini çıkararak yüzme öğrenmenin ve stilli bir şekilde yüzmeye çalışmanın tadına varmaktadırlar.
yuzme-dersi-1
yuzme-dersi-2
yuzme-dersi-3

İngilizce Dil Programı

0 - 3 yaş aralığndaki çocukların birden fazla dili rahatlıkla öğrenebildikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle, okul öncesi eğitimde ikinci bir dilin programında yer alması, çocuğun hem dil, hem de zihinsel gelişimine katkı sunmaktadır. Bu nedenden dolayı programlarımızda İngilizce önemli bir yer tutmaktadır. Dünyada genel iletişim ve bilim dili haline gelmiş İngilizce eğitimi, aktif öğrenme metoduyla her gün ve her yaş grubuna dikkat süreleri göz önünde bulundurularak programlarımızda yer verilmektedir.
ingilizce-dersi-1
ingilizce-dersi-2
ingilizce-dersi-3


Jimnastik ve Beden Eğitimi

Çocuklarımızın erken yaşlarda motor gelişimlerini destekleyeceğine inandığımız beden eğitimi dersleri, uzman antrönör öğretmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Jimnastik salonumuzda, her sabah kahvaltı öncesinde ısınma egzersizleri ile çocuklarımızın üzerinde bulunan uyku mahmurluğu atılarak kahvaltıya geçilmektedir. Gün içerisinde aylık programa sadık kalınarak beden eğitimi çalışmalarına devam edilmektedir.
jimnastik-dersi-1
jimnastik-dersi-2
jimnastik-dersi-3

Bale ve Dans

Derslerimiz, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren dans sevgisini aşılamayı hedefler. Bale ve dans eğitimlerimiz, bale salonumuzda sanat, müzik, egzersiz ve hareketlerin bir sentezi olarak Balerin öğretmenimiz tarafından verilmektedir. Derslerimiz, çocuklarımızın eğlenirken küçük ve büyük motor hareketlerini geliştirmelerini sağlar. Çocuklarımız derslerde, şarkılar, hikayeler ve yaratıcı hareketleri öğrenirlerken, vücutlarını kontrol etmeyi, güvenliği, katılımcılığı ve paylaşmayı anlar ve uygularlar.
bale-dersi-1
bale-dersi-2
bale-dersi-3

Piyano ve Müzik Eğitimi

Müzik dersleri piyano, ritim, ses, ton ve vuruş gibi basit müzik unsurlarını öğretmek, yaratıcılığı teşvik etmek, müziksel gelişimi arttırmak için dikkatle hazırlanmıştır. Profesyonel müzik öğretmenleri tarafından verilen derslerde çocuklarımızın enstrüman yatkınlığı belirlenerek ebeveynleri ile paylaşılmaktadır.
bale-dersi-1
bale-dersi-2
bale-dersi-3

Oyun Alanları Etkinlikleri

Sınıf içi oyunların ve oyuncakların dışında, çocuklarımızın güvenle oynayabilecekleri ve enerjilerini atabilecekleri biri bahçemizde diğeri içeride olmak üzere oldukça büyük iki oyun alanına sahibiz. Çocukluk aynı zamanda doyasıya oyun oynamaktır. Bu nedenle farklı oyun, parkur ve oyuncaklarla çocuklarımızın saatlerini geçirebilecekleri alanlar oluşturduk.
oyun-alani-1
oyun-alani-2
oyun-alani-3
oyun-alani-1
oyun-alani-2
oyun-alani-3

Satranç ve Zeka Oyunları

Montessori ve Zeka Oyunları sınıfımızda çocuklarımıza santranç de diğer zeka oyunlarının eğitimi verilmektedir. Bir strateji oyunu olan satraç; düşünme, konsantre olma, plan yapma, plan bozma gibi becerilerin kazanılmasını sağlamaktadır.
satranc-dersi-1
satranc-dersi-2
satranc-dersi-3

Sinema Salonu

Sabah sporu ile güne başlayan çocuklarımız, kahvaltı sonrasında akşama kadar devam eden faaliyetlerinin arasında sinema salonumuzda zaman zaman İngilizce olmak üzere İngilizce ve Türkçe içerikli video/filmler izleyerek gün arası siesta yapmaktadırlar. Zihnen ve bedenen rahatlayan çocuklarımız sonraki etkinlik ve çalışmalarına daha dinç bir şekilde devam etmektedirler.
sinema-salonu-1
sinema-salonu-2
sinema-salonu-3

Sınıf İçi Etkinlikleri

Sınıf içi etkinliklerimizin tümü Dr. Maria Montessori’nin de ifade ettiği gibi, çocukların duyularına hitap edecek şekilde yapılmaktadır. Velilerimiz ile paylaşmış olduğumuz aylık eğitim programımız çerçevesinde çocuklarımız sınıflarında öğretmenlerinin eşliğiden; beceri geliştirme, duyuların kullanımı, hikaye saati, oyun kurma, gruplara ayrılma, takım değiştirme, yiyecek paylaşımı gibi çeşitli etkinlikler düzenlemektedirler.
sinif-etkinlik-1
sinif-etkinlik-2
sinif-etkinlik-3
sinif-etkinlik-4
sinif-etkinlik-5
sinif-etkinlik-6

WhatsApp