• 07:30 - 18:00 Pazartesi - Cuma
  • 0546 118 18 78
  • Yenikent Mahallesi 9121. Sokak Marka Kent Sitesi Kızıltepe

Sorulanlar

İnsan yaşamında 0-6 yaş dönemi oldukça önemlidir. İnsan; kimliğinin, davranışlarının ve duygularının bir çoğunu bu dönemi geçirme şekline göre oluşturur. Çocuklarımızın; sorumluluk sahibi, görev bilinci oturmuş, çevresi ile iletişim kurabilen, doğru ve yanlışı net bir şekilde ayırarak; okul, meslek ve en nihayetinde yaşamının tümünde başarılı bir birey olması, 0-6 yaş döneminde geçirdiği zamanla doğrudan ilintilidir. İnsanın yaşamında “kritik” olarak değerlendirilen bu dönem, çocuklarımızın olumlu bir benlik algısı geliştirmesini sağlar. Unutmayınız ki; ev ortamı çok kısıtlı imkanlara sahiptir, büyük anne ve büyük babalar ise torunlarını şımartmak için donatılmışlardır. Oysa çocuklar için gerçek yaşam ortamı, akranları ile aynı mekanda uzun ve sürekli bir zamanda bulunarak, gelişmlerine katkı sağlayacak araç gereçlerle zaman geçirmektir.

Bu zengin yaşantıyı günümüzde anaokulları ve kreşler sağlamaktadır.

Bir ay boyunca geçerli ve ay başında sizlerle paylaşılan program çerçevesinden çocuklarımız faaliyetlerini yapmaktadırlar. Kullanımış olduğumuz OkulCep uygulaması üzerinden de gün içerisinde öğünlerde yediği çeşitlerden, faaliyetler esnasında çekilen video ve resimlerin hepsine ulaşabilirsiniz. Öğretmenlerimizin ilgili notlarına yine sistem üzerinden ulaşabilirsiniz. Bütün bunların dışında 42 kamera ile gözetlenen kurumumuzda geçmişe dönük gün akışını izleme talebinde bulunabilirsiniz.

Elbette çocuğunuzu gün içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Dilediğiniz herhangi bir saatte ziyaretinizi yapabilirsiniz. Fakat çocuğunuz okula alışma sürecindeyse ve onu sıklıkla ziyaret ederseniz, okula alışma sürecini uzatmış olursunuz. Bu durumun dikkate alınmasında fayda olacaktır.

Okul idarecimiz veya koordinatörümüz müfredatımızdan ve uyguladığımız programlardan sorumludur. Sınıf içerisinde veya dışında programın uygulanması kontrol eder, aksaklıklara anında müdahale eder. Bunların dışında okuldaki genel işleyişi ve hijyen durumunu kontrol ederek işleyişin düzgün bir şekilde akışını sağlar.

Bir veli olarak, çocuğunuza en uygun programı seçmekte özgürsünüz. Çocuğunuz okulumuza ister yarım gün, isterlerse tam gün olarak katılabilir. Okula devam/devamsızlık durumlarının çocuklar üzerindeki etkileri dikkate alınarak; çok zaruri bir durum olmadıkça çocukların devamsızlık yapmamaları azim durumları, okul bilincinin yerleşmesi ve gelişimleri için önemlidir.

Okulumuz ana giriş kapısı şifre ve kumandalı olarak açılıp kapanmaktadır. Ana giriş ve lobi olarak tanımladığımız alanda gün boyunca bir sorumlu bulunmaktadır. Bu nedenle herhangi bir çocuğumuzun kendi başına dışarı çıkması engellenmiştir. Tüm gün akışımız okul dışında ve içerisinde bulunan 42 adet kamera ile gözetlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Yazılı ve sözlü onayınız olmadığı sürece çocuğunuz kimseye teslim edilmemektedir. Sizin onayınızla çocuğunuzu teslim alacak kişilerden mutlaka kimliklerini ibraz etmeleri istenmektedir. Çocuğunuzun burada güven içerisinde zaman geçirdiğinden emin olabilir. Çalışmalarınızı gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Kurumumuzda; sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi ara öğünü verilmektedir. 190 metrekare alana sahip mutfağımızda, aylık olarak sizinle paylaşılan ve OkulCep uygulamamız üzerinden takip edebileceğiniz, yemeklerimiz aşçımız tarafından günlük ve taze bir şekilde yapılarak çocuklarımıza servis edilmektedir.

Okulumuzda 0-3 yaş çocuklarımız için öğretmenlerimiz tarafından tuvalet eğitimi verilmektedir. Tuvalet eğitimi aile ile koordineli bir şekilde sürdürülmektedir.

Gelişim olarak hazır olan çocukların tuvalet eğitimlerinin daha kolay olacağını tecrübelerimizle biliyoruz. Aynı zamanda tuvalet eğitimi almamış çocuklar, tuvalet eğitimi almış diğer çocukları kendilerine model aldıkları için bu süreç daha hızlı işler. Tuvalet eğitimi, doğal ve pozitif bir biçimde ele alınır. Çocukların tuvalet ihtiyacı olup olmadığı sürekli sorularak, cesaretlendirilerek ve inisiyatif çocuğun elinden alınarak kontrol edilir.
WhatsApp