• 07:30 - 18:00 Pazartesi - Cuma
  • 0546 118 18 78
  • Yenikent Mahallesi 9121. Sokak Marka Kent Sitesi Kızıltepe

Yüzme

Yüzme, vücut kaslarının tamamını aynı zamanda çalıştırdığı için. gelişim evresinde çocuklar için oldukça önemli bir spor faaliyetidir.

Sağlıklı bir gelişim ve güzel görünüme sahip bir vücut

Yüzücü vücudu olarak tabir edilen fit görünüm, yüzmenin tüm kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkisi ile sağlanmaktadır. Düzenli yapılan yüzme egzersizleri kasları güçlendirir, vücut koordinasyonunun gelişimine katkı sağlar. Doğru yüzme ve tekniklerin doğru kullanımı için;  küçük yaşlarda yüzmeye başlanması önemlidir. 3 ila 6 yaş aralığındaki çocuklarda yüzme eğitimi, fiziksel gelişimin yanı sıra, organlar arasındaki koordinasyonun sağlanması geliştirir. Yanı sıra, suyun rahatlatıcı etkisiyle, çocuklar daha sakin bir yapıya kavuşurken fazla olan enerjilerini atarak evde ve okulda paylaşımda bulundukları bireyler ile daha uyumlu zaman geçirirler.

Kapalı yüzme havuzumuzda

Kurumumuzda bulunan kapalı yüzme havuzumuzda kış mevsimleri haricinde çocuklarımıza yüzme dersleri ve yüzme stilleri öğretilmektedir. Kız ve erkek çocuklarımız için ayrı ayrı düzenlenmiş soyunma odalarında öğretmenlerimiz eşliğinde hazırlanan çocuklarımız yüzme dersleri öncesinde havuz kenarında ısınma hareketleri ile çalışmalarına başlarlar. Yüzme Antrönörü Sertifikasına sahip öğretmenimiz aracılığı ile 3 - 6 yaş aralığında çocuklarımız hafta boyunca havuzun keyfini çıkararak yüzme öğrenmenin ve stilli bir şekilde yüzmeye çalışmanın tadına varmaktadırlar.

WhatsApp